Siirt Esnafı İnadına Üretiyor

14 Nisan 2022 11:20 Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği 191

"Anadolu'nun Ahisiyiz üreten Türkiye'nin hizmetindeyiz" projesinin son ayağı Siirt'te Gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı sivil toplumla ilişkiler Genel Müdürlüğü ile birlikte sürdürdüğümüz "Anadolu'nun Ahisiyiz üreten Türkiye'nin hizmetindeyiz" projesinin son durağı Siirt'te gerçekleştirildi 

Siirt'in geleneksel ve unutulmaya yüz tutmuş el sanatı Siirt battaniyesi imalatına ilişkin belgesel çekimini gerçekleştirdik.
 Aynı zamanda Siirt Battaniyeciler Odası Başkanı da olan Emrullah Alakaşlı ile 45 yılı aşkın meslek hayatı ile ilgili röportaj yaptık başkan Alakaşlı Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Odası TESOB  himayesindeki tüm Tokatlı esnaf ve sanatkarlara selam söyledi. 

Siirt battaniyesinin konu edildiği projede Siirt'in geleneksel Esnaf ve Sanatkarlar meslekleri şal şepik kumaşı terzisi Ahmet Alak, Büryan Kebabı ustası  Murat Kayaalp ile de  röportajlar yapıldı.

 

Siirt Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Cemal Koyuncu, Siirt proje kapsamına alınmasından dolayı teşekkür etti. Başkanımız Fehmi Çalmuk ziyaret dolayısıyla Koyuncu'ya plaket takdim edildi.

Siirt Valiliği’ne Teşekkür Ediyoruz
Proje kapsamında Ticaret il Müdürlüğü her türlü desteği sağlayarak  Siirt esnaf ve sanatkarlarıyla buluşmamızı da sağladı. 
Bu nedenle  Siirt Vali Yardımcısı sayın Fatih Kurt'a nezaket ziyareti yaparak desteklerinden dolayı teşekkür edildi.

Ziyarette Siirt Ticaret Müdürü Ramazan Bozkurt ve Siirt Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Cemal Koyuncu’da hazır bulundu.


Tarihi Şal Şepik Kumaşı İmalatı
Dünyaca ünlü tarihi şal şepik kumaşının imalatını  Türkiye'de gerçekleştiren tek yer olan Siirt’in Eruh ilçesinde Halk Eğitim Müdürlüğü’ne  bağlı tesisleri de ziyaret ettik.

İmalat hakkında bilgi alındıktan sonra Eruh Kaymakamımız Ömer Faruk Özdemir’i ziyaret ettik.Ziyarette Halk Eğitim Merkezi Müdürü Seyfettin Çelik, Siirt Ticaret Müdürlüğü'nden Abdülrezzak Aslan'da hazır bulundu.
 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Yukarı Öveçler Mah.1315 Cad. Can Apt No:7/1 ANKARA Dernek Kodu 06 141 169 Başkent VD 3220929794
06460 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.