2. Genel Kurulumuzu Gerçekleştirdik

25 Kasım 2023 21:15 Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği 499

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar derneği Genel Kurulu Ankara'da gerçekleştirildi. Yeni Yönetim belli oldu. dernek Başkanımız Fehmi Çalmuk, "yeni dönemde de esnaf ve sanatkarın sorunlarını gündeme getirmede etkin rol oynayacağız" dedi

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar  derneği Genel Kurulu Ankara'da gerçekleştirildi.

Divan Başkanlığını kamuoyunun ahilik çalışmalarıyla yakından tanıdığı yüksek endüstri mühendisi Veysel Karafilik, Ankara'nın tanınmış antikacılarından yüksek ziraat mühendisi Oğuz Güler ve eğitimci yazar,ahilik filimlerinin yönetmeni  İbrahim Demirkan yaptı.

Genel Başkanımız Fehmi Çalmuk faaliyet raporunun  okudu. Kısa dönemde esnaf ve sanatkarların önemli sorunlarına  parmak basan, yapılan  çevrimiçi toplantılar,  video filimleriyle sorunları geniş kitlelere ulşan bir başarı grafiği oluşturduklarını söyleyen Çalmuk "yeni dönemde de esnaf ve sanatkarın sorunlarını gündeme getirmede etkin rol oynayacağız" dedi.

Faaliyet raporu ve denetim raporlarının okunarak oylanmasından sonra yapılan  seçimlerle yeni dönetimde belli oldu. 

Yönetim kurulu asil üyeler
Fehmi Çalmuk
Habip Aşır
Bekir Hamurcu
Oğuz Güler
Hasan Levent Artan

DÜNYA ESNAF VE SANATKARLAR DERNEĞİ 2. GENEL KURUL TOPLANTISI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU
27.08.2020-26 KASIM 2023 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

Derneğimizin kuruluşu dünya çapında yaşanan pandemi döneminde gerçekleşti. Derneğimizin bu neden ilk genel kurulunun Medeni Kanunun 66 . maddesine göre 27.08.2020 Tarihinde Yapılmıştır

FAALİYETLER:

1-“SORUN VARSA ÇÖZÜM VAR TÜRKİYENİN ESNAF VE SANATKARI VAR”

Derneğimiz İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne “SORUN VARSA ÇÖZÜM VAR TÜRKİYENİN ESNAF VE SANATKARI VAR” projesi yapıldı Konya, Çorum, Tokat, Yozgat ve Mersin'in Tarsus bölgelerini kapsadı. Sorun Varsa Çöçüm Var Türkiye'nin Esnaf ve Sanatkarı Var Projesi Toplumda Huzur Ve Barışı Temin Etmek Üzere Farklı Toplum Kesimleri Arasında Uzlaşma Sağlanması İşbirliği Ve Etkileşimin Arttırılması İstihdamın Arttırılması Sosyal Girişimcilik Kamu Ve Sivil Toplum İşbirliği Sivil Toplum Kuruluşlarının Kapasitesinin Arttırılması, Covid-19 Pandemisi Gibi Afetlerle Mücadele Bilincinin Arttırılması amaçlarını taşıyan proje alındı.  Proje kapsamında tanıtım filmleri, uyarıcı reklamlar., basın açıklamaları gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Pandemi tedbirleri kapsamında esnaf ve sanatkarlara yönelik bilgilendirme toplantısı ile Esnaf Kredileri konulu toplantı yapıldı. Proje kapsamında "Pandemi Döneminde Hijyen ve Etkili İletişim Toplantısı" esnaf odaları, STK ve uzmanların katkılarıyla 28 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Pandemi Döneminde Hijyen ve Etkili İletişim Toplantısına Dünya Esnaf Ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Fehmi Çalmuk, Tüm Güzellik Uzmanları Derneği Başkanı Kevser Gülcan Topçu, Ankara Servis Aracı İşletmecileri Başkanı Tuncay Elmadağlı, Esnafhabertv.com editörlerinden Mustafa Talha Cabadak, Artistik Kuaförler Derneği Başkanı Ali Özpolat, Ankara Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, Özel Öğrenim Derneği Ankara İl Başkanı Ayhan Çetinkaya ve Psikolog Ayşin Kurtuluş Aden Psikoloji’nin halkla ilişkiler sorumlularının katılımıyla gerçekleşti.

“Pandemi Döneminde Esnaf Kredileri Sorunları” Toplantısı 7 Mart 2021 Pazar tarihinde gerçekleştirildi. Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği -Ahi Enstitüsü Başkanı gazeteci-yazar Fehmi Çalmuk’un yönettiği toplantıya: Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erol Korkut, Ekonomi Muhabirleri Derneği Başkanı Turgay Türker, Muş Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Başkanı Orhan Demirtürkoğlu,Ankara Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası ve Ankara Servis Işletmecileri Esnaf Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Tuncay Elmadağlı.esnafhabertv.com editörü Mustafa Talha Cabadak katıldı.
 
Aynı yıl “Asgari Ücret Ve Kaynak Alternatifleri Raporu" 19. Aralık 2020 tarihinde yayınlandı Pandemi sürecinde “Esnaf ve Sanatkarların Durumu Raporu” 25 Aralık 20220 tarihinde yayınlandı. Derneğimiz aynı yıl www.esnafhabertv.com’un katkılarıyla uluslararası çalışmalarıyla tanınan Design Research Araştırma şirketine yaptırdığı “Salgın Döneminde Esnaf Olmak/Bir Ayakta Kalma Mücadelesi” başlıklı araştırması yayımlandı

. 2- “ANADOLU’NUN AHİSİYİZ, DÖRT BİR KOLDAN TÜRKİYE’YİZ” 2021 yılının Ağustos ayında Derneği “ANADOLU’NUN AHİSİYİZ, DÖRT BİR KOLDAN TÜRKİYE’YİZ” Projesiyle Hakkari'den Edirne'ye , Muğla'dan Artvin'e yapılacak ziyaretler ile esnafın kardeşlik hukukunun geliştirmesine olanak sağlandı.  Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği 2021 Yılı Ahilik Yılı ilan edilmesiyle Ahilik Kültürünün yayılması, geliştirilmesi ve bir sonraki kuşaklara aktarılması için önemli rol oynadı. Muğla'nın Fethiye ilçesi Yeşil üzümlü Köyüydü. Unutulmaya yüz tutmuş dastar dokuma geleneğinin en önemli ustası Yadigar Özdeş, Artvin’in Yusufeli İlçesi bıçak ustası Muzazfer Tunç ile Hakkari Şemdinli ilçesinde marangozluk yapan Halis Atabak ile Edirne Kahveciler ve Gazinocular Esnaf Odası Başkanı Hakan Gönay buluşturuldu ve esnaf sanatkaraların ayrı videoları çekildi. İllerde bu buluşmalar ile ilgili toplantılar gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Odalarına ve Birliklerine yönelik “MEDYA VE İLETİŞİM EĞİTİMİ” gerçekleştirildi

. 3-“ANADOLU’NUN AHİSİYİZ, ÜRETEN TÜRKİYE’NİN HİZMETİNDEYİZ”

2021 yılının Aralık ayında derneğimiz; İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü “Anadolu’nun Ahisiyiz, Üreten Türkiye’nin Hizmetindeyiz” projesini gerçekleştirdi.  Proje kapsamında 6 başlıkta Esnaf ve Sanatkarlar Hasar Tespit Arama Toplantıları yapıldı

. 1-Esnaf ve Sanatkarların Hasar Tespit Raporu Genel toplantı 2- Taşıma ve Ulaşım Esnaf ve Sanatkarlarının Hasar Tespit Raporu 3-Parekende, Hizmet Esnaf ve Sanatkarlarının Hasar Tespit Raporu 4-Kahveci, İnternet-Kafeciler Esnaf ve Sanatkarlarının Hasar Tespit Raporu 5-Güzellik Salonları, Kuaför ve Berber Esnaf ve Sanatkarlarının Hasarı Tespit Raporu

6-Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Ekonomi İletişimi Durum Analizi Toplantıları yapıldı.

Toplantılara 1. Berberler ve Kuaförler ve Güzellik Salonları İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Bayram KARAKAŞ 2. Ankara Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İSA GÜVEN 3. Ankara Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Bayram ŞAHİN 4. Ankara Ota Sanayicileri Esnaf Odası Başkanı Mustafa ARSLANOĞLU 5. Ankara Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası Tuncay ELMADAĞLI 6. Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Odası Başkanı Ayhan TEPE 7. Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği ve Ahi Enstitüsü Başkanı Fehmi ÇALMUK 8. Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği Onursal Başkanı EROL KORKUT 9. Edirne Kahveciler ve Gazinocular Esnaf Odası Başkanı Hakan GÖNAY 10. Ekonomi Muhabirleri Derneği Başkanı Turgay TÜRKER 11. Hukukçu SÜLEYMAN KIRAN 12. İstanbul Deniz Kara Büfecileri Esnaf Odası Başkanı MUSTAFA ŞİMŞEK 13. İstanbul Kamyoncular Esnaf Odası ve Motorlu Araçlar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanvekili İhsan TEMEL 14. İstanbul Sahne, Perde, Film, Eğlence Yerleri, Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Terlan KAYA 15. İstanbul Şoförler Esnaf Odası Başkanı CEM SERT 16. İstanbul Tekel Gazete Bayileri Esnaf Odası Başkanı FERİHAN KARASU 17. Konya Kahveciler, Çay Ocakları ve Büfeciler Esnaf Odası Mehmet Adil GÜVEN 18. Muş Esnaf Sanatkarlar Odası ve Muş Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Orhan DEMİRTÜRKOĞLU 19. Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi AYDOĞAN 20. Tüm Güzellik Uzmanları Güzellik Salonu İşletmecileri ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Kevser Gülcan TOPÇU  21. Türkiye Otomobil Bakım Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı SERKAN BAKIRTAŞ 22. Uluslararası Nakliyat Sektörü İBRAHİM KAYIKÇIOĞLU Katıldı.

Ayrıca proje kapsamında Tokat-Siirt, Malatya-Yalova Kardeş Esnaflar Buluşturuldu. Yalova'yı Yalova Sütlüsü Ustası Ömer Koyuncu Malatya Arapgir’i tahta çivili ayakkabı ustası Erol Hakan Tokat’ta üçüncü kuşak basmacılık yapan Ahmet Turan Yaşin Siirt’te Aynı zamanda Battaniyeciler Odası Başkanı da olan Siirt battaniyesi üreticisi Emrullah Alakaşlı ile görüşüldü. İllerde karşılık toplantılar yapıldı. Videolar çekildi.

4- “KADIN ERKEK AHİNİN HEDEFİ TÜRKİYE'NİN BİRLİĞİ ÜRETİM, İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ"

Derneğimiz 2022 yılı Ağustos ayı içerisinde İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile birlikte Kadın Erkek Ahinin Hedefi Türkiye'nin Birliği Üretim, İstihdam Seferberliği" projemiz başladı.  Altı ay süren proje; Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü, birliğinin sağlanmasında esnaf ve sanatkarları “Ahi” üst başlığında üstlendiği toplumsal fonksiyonuna vurgu yapabilmek; bu aşamada kadın esnaflar önceliği başta olmak üzere ahilerin bu hedefini öncelemektedir. Bu nedenle Türkiye’nin Birliği üst başlığında birlikte yaşama kültürü, toplum huzuru ve barışını bozmaya yönelik geçici koruma statüsünde sığınmacılar üzerinde yapılmaya çalışılan algı yönetimin bertaraf edilmesine yönelik esnaf ve sanatkarın hayati rolüne dikkat çekilmek istenmektedir. Gerek geçici koruma statüdeki sığınmacılık sürecinde ve gerekse geçici koruma statüsünde sığınmacı iken Türk vatandaşlığına geçen vatandaşlarımızın da Türkiye’nin Birliğinin korunmasına katkısı, üretime aktif katılımları ile istihdama yönelik çalışmalarının kamuoyu ile paylaşılması öngörülmektedir. Bu örneklerin gerek hazırlanacak belgeseller ile gerekse çevrimiçi veya paneller ile taraflarca ortaya konması planlanmaktadır. Diğer bir yanda Türkiye Cumhuriyet’i vatanın birliğine ve bölünmez bütünlüğüne karşı terör örgütleriyle amansız bir mücadele vermektedir. Özellikle yoğunluklu bir şekilde terör ile mücadelenin yaşadığı kentlerimizde bulunan esnaf ve sanatkarlarımızın bu mücadelede diğer kentlerimize yaşayan esnaf ve sanatkarlara örnek teşkil edecek görüşleri ve mesajlarının kamuoyunda paylaşılması çok önemli olacaktır.

Proje kapsamında aşağıdaki konu başlıklarında çevrimiçi toplantılar gerçekleştirildi:

-Türkiye’de Üretimin Arttırılmasında Esnaf ve Sanatkarlık Yapan Geçici Koruma Statüsündeki Sığınmacıların Rolü -Ali Karaca/ Türkiye Sebzeciler Meyveciler Ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanı -Bayram Karakaş/ Türkiye Berberler Kuaförler Ve Güzellik Salonları İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı -Osman Yardımcı /Türkiye Kasaplar Besiciler Et ve Et Ürünleri Federasyonu Genel Başkanı -Serkan Bakırtaş/ Tüm Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı -Mehmet Emin İnce Gaziantep Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı -Esnaf ve Sanatkarların İstihdamı Açısından Sosyal Güvenlik Politikalarında Yeni Açılımlar -Ali Karaca/ Türkiye Sebzeciler - Meyveciler Ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı -Alican Ebedinoğlu /Diyarbakır Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB Başkanı -Ahmet Hamdi Aydoğan /Tokat Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı -İsa Güven /Ankara Kahveciler Esnaf Odası Başkanı -Kadın Esnaf ve Sanatkarların Üretim ve İstihdamdaki Rolü -İstanbul Sahne Perde Film Eğlence Yerleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Terlan Kaya, -Tüm Güzellik Uzmanları Güzellik Salonu İşletmecileri ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Kevser Gülcan Topçu, - Diyarbakır Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Saniye Atmaca - Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Başkanı Meral Güler -

Türkiye’nin Birlik ve Bütünlüğünün Korunmasında Esnaf ve Sanatkarların Toplumsal Katkısı Türkiye Berberler Kuaförler Ve Güzellik Salonları İşletmecileri Federasyon Başkanı Bayram Karakaş 
Türkiye Kasaplar Besiciler Et ve Et Ürünleri Federasyon Başkanı Osman Yardımcı

Proje kapsamında Eskişehir’de ESESOB Başkanı Ekrem Birsen, Eskişehir Saatçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sema Ersoy Kırım Tatar Çibörek Evi’nin işletmecisi Hakan Tatar Met helvası üreticisi Fikret Karayel Van’da ise; Van Esnaf ve Sanatkar Birliği Başkanı İsa Berge, Van İş Geliştirme Merkezi Başkanı Mahmut Gedik, Gear Oyun simülasyonları üreten iş kadını Galavızh Saedi, Hibrit Otomobillerin sarj istasyonu ile elektrikli ev aletlerinin enerji tasarrufu sağlamasına yönelik teknolojik cihazlar üreten Muhammed Melemmohammadı, Van’ın geleneksel markası olan Van otlu peyniri konusunda kurduğu laboratuvar ile teknolojik üretim yapmayı hedefleyen Rezzan Bayram, Van’ın geleneksel el sanatlarından Savat ustası Sadullah Özmen kilim ve hala dokuma atölyesiyle Kenan Abi, Van kahvaltı kültürünü bütün dünyaya anlatan Yusuf Konak usta Bak Hele Bak Kahvaltı salonunun sahibi Faris Gül ile görüşüldü. Gaziantep ise Gaziantep Ayakkabıcılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Emin İnce, ayakkabı üreticisi geçici koruma altındaki sığınmacı Süleyman Doğan, Kendi imalatı olan ayakkabıları dış ülkelere satışını yapan geçici koruma altındaki sığınmacı İlyas El Hüso, geçici koruma altındaki sığınmacı Abdülhannan Sido sedefçilik mesleğinin ustalarından Muzaffer Demir ile röportaj yapıldı. Proje kapsamında Türkiye’de Üretimin Arttırılmasında Esnaf ve Sanatkarlık Yapan Geçici Koruma Statüsündeki Sığınmacıların Rolü
DÜNYA ESNAF VE SANATKARLAR DERNEĞİ

Türkiye’nin Birlik ve Bütünlüğünün Korunmasında Esnaf ve Sanatkarların Toplumsal Katkısı Kadın Esnaf ve Sanatkarların Üretim ve İstihdamdaki Rolü -Esnaf ve Sanatkarların İstihdamı Açısından Sosyal Güvenlik Politikalarında Yeni Açılımlar Filmleri yapılarak yayınlandı.

5- “AHİLİK TÖRESİ AFET BİLİNCİ GÜVENLİ MİLLET GÜVENLİ DEVLET

2023 yılının Mayıs ayında başlayan  Proje kapsamında yaşanan deprem ve sel felaketiyle ilgili olarak Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Malatya ve Şanlıurfa illerine gidilerek esnaf ve sanatkarlarla bazı başlıklarda kısa filmlerin çekimleri yapıldı. “Ahilik Töresi Afet Bilinci” başlığıyla Afet Ve Acil Durumlarda Esnaf Ve Sanatkarların Toplumsal Rolü, yaşadıkları sorunlar, tespit edilen hasarlar, yeniden imar ve iskanda, finans, üretim ve istihdam durumlarını analiz eden bir filmlerin yapılması öngörüldü 1- “Ahilik Töresi Afet Bilinci” proje tanıtım filmi 2- “Ahilik Töresi Afet Bilinci” Afet Ve Acil Durumlarda Esnaf Ve Sanatkarların Toplumsal Rolü 3- Afet ve Esnaf ve Sanatkaların Afet Hikayeleri Hikayeleri (‘Beş il ayrı ayrı film yapıldı) Filmleri yayınlanırken 4- “Ahilik Töresi Afet Bilinci” Afetler Sonrası Esnaf Ve Sanatkarların ya yaşadığı sorunlar Finans, Üretim ve İstihdam Aralık 2023’de yayımlanacak. Proje kapsamında illerde şu isimler ile görüşüldü:
ADIYAMAN: 1. Zeynel Abidin Kıymaz /GAP Gazeteciler Birliği Başkanı 2. Şeyh Ahmet İnal Adıyaman Lokantacılar Ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı 3. Mahmut Yücel/ Adıyaman Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası Başkanı 4. Sabri Öztürk/Adıyaman/ Fırıncı 5. Kazım Orakçı/ Adıyaman/Beyaz Eşyacı 6. Mustafa Uyan Adıyaman / Sıcak Demir Ustası 7. Ramazan Çorak/ Adıyaman/ Halıcı


HATAY:
8. Yılmaz Değirmen Hatay/İskenderun Hızarcılar Ve Mobilyacılar Esnaf Odası Başkanı
9. Uğur Fırat Hatay/İskenderun Kuyumcular Saatçiler Fotoğrafçılar Ve Çiçekçiler Odası Başkanı
10. Mehmet Topçu/ Lokantacı
11. Kazım Eren Hatay//İskenderun Otogarı/ Taksici
12. Doğan Kasal/ Hatay/İskenderun/Lostracı
13. Musa Gündoğdu/ Hatay/İskenderun/ Çiçekçi
14. Mustafa Çöloğlu Hatay/ İskenderun Bakkallar Ve Bayiler Odası Başkanı
15. Mehmet Ordulu Hatay İskenderun Terziler Odası Başkanı
16. Erol Akın Hatay Esnaf Odaları İskenderun Temsilcisi
17. Serkan Akdağ/Hatay/İskenderun/ Kadın- Erkek Kuaförü
KAHRAMANMARAŞ:
18. Enver Çelebi/ Kahramanmaraş Marangozlar Ve Mobilyacılar Odası Başkanı
19. Bilal Güngör/ Kahramanmaraş Elektrikçiler Ve Bobinajcılar Odası Başkanı
20. Cuma Güler/Kahramanmaraş Aktarlar Odası Başkanı
21. Yahya Canlı/ Kahramanmaraş/ Samsun Çarşısı Esnaf Başkanı
22. Cumali Göz/ Beyaz Eşyacı
23. Ramazan Gürbak/ Esnaf/ Mahalle Muhtarı
24. Celal Yazgülü/Kahramanmaraş/ Anahtarcı
25. Remzi Ulaş /Kahramanmaraş/ Menekşe Kelle Paça Sahibi
26. Mehmet Ceviz/ Anahtarcı
MALATYA:
27. Şevket Keskin/TESK Yönetim Kurulu Üyesi Malatya Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı
28. Kamuran Sezer/ Malatya /Arapgir Postası Sahibi
29. Hüseyin Sonat/ Malatya/ Arapgir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Bşk. Yardımcısı /Berber
30. Erol Hakan/ Malatya/ Arapgir Ağaç Çivili Ayakkabı Ustası
31. Ahmet Ayhan Özünal /Malatya-Derici
ŞANLIURFA:
32. Mehmet Şakak/ Şanlıurfa Lokantacı Köfteci Ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı
33. Mustafa Recep İpar/ Şanlıurfa/Künefeci
34. Mehmet Altun/ Şanlıurfa Bakkallar Ve Bayiler Odası Başkanı
35. Adnan Uncu/Şanlıurfa Bakırcılar Ve Sobacılar Oda Başkanı
36. Şükrü Akkuş/ Şanlıurfa/Kebapçı
37. Yasin Çiftçi Şanlıurfa/ Çift Mağara Cafe Sahibi
Çevrim içi Toplantılar Proje kapsamında çevrim içi toplantılar düzenlendi.

1-Afet Ve Acil Durumlarda Esnaf Ve Sanatkarların Toplumsal Rolü 20 Temmuz 2023 tarihinde saat 14:00’de
•Türkiye Berberler Kuaförler Ve Güzellik Salonları İşletmecileri Federasyon Başkanı TESK Denetim Kurulu Üyesi BAYRAM KARAKAŞ
• Akhisar Lokantacılar, Tatlıcılar ve Köfteciler Odası Başkanı/ TESK Esnaf Kadın Kurulu Üyesi PINAR GÖREN
•Ankara Kantinciler Odası Başkanı BAYRAM ŞAHİN
•Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Esnaf Odası Başkanı AYHAN TEPE
•Diyarbakır Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı SANİYE ATMACA
•Şanlıurfa Lokantacılar Köfteciler Ve Tatlıcılar Odası Başkanı MEHMET ŞAFAK katılımlarıyla gerçekleştirildi.

2-Afetler Karşısında Esnaf Ve Sanatkarın Hasar Tespit Raporu
20 Temmuz 2023 tarihinde saat 15:00’de
•Türkiye Berberler Kuaförler Ve Güzellik Salonları İşletmecileri Federasyon Başkanı TESK Denetim Kurulu Üyesi BAYRAM KARAKAŞ
• Akhisar Lokantacılar, Tatlıcılar ve Köfteciler Odası Başkanı/ TESK Esnaf Kadın Kurulu Üyesi PINAR GÖREN
•Ankara Kantinciler Odası Başkanı BAYRAM ŞAHİN
•Bartın Kahveciler ve Şerbetçiler Esnaf Odası Başkanı AYHAN TEPE
•Diyarbakır Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı SANİYE ATMACA
•Şanlıurfa Lokantacılar Köfteciler Ve Tatlıcılar Odası Başkanı MEHMET ŞAFAK Katılımlarıyla gerçekleştirildi.

3-Afetler Sonrası Esnaf Ve Sanatkarların Yaşadığı Sorunlar / Finans Durum Analizi 21. Kasım 2023 günü saat 13b30’da yapıldı.
TESK Yönetim Kurulu Üyesi/ Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu
Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Ziya Duranay
Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan
Ankara Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Bayram Şahin
Bartın Kahveciler Odası Başkanı Ayhan Tepe
Katılımıyla gerçekleştirildi

4-Afetler Sonrası Esnaf Ve Sanatkarın Yaşadığı Sorunlar / Üretim ve İstihdam Durum Analizi
21. Kasım 2023 günü saat 15:00’de yapıldı.

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş
Müteşebbis Gelişim (MESVAK) Vakfı Başkanı Nurettin Konaklı
TESK Yönetim Kurulu Üyesi/ Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Alican Ebedinoğlu
Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı
Kahramanmaraş Kunduracılar Odası Başkanı Ali Köfte
Beyaz Eşyacılar Satıcılar Derneği Başkanı Şaban Gürbüz
Katılımıyla gerçekleştirildi. Çevirim içi toplantıların raporları ile Afet hikayeleri kapsamında illerde yapılan çekimler Afetin Esnafları Hasar Tespit Raporu başlığıyla yayınlandı. Genel Kurulun yapıldığı 26.11.2023 tarihinde söz konusu projede devam etmektedir.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Yukarı Öveçler Mah.1315 Cad. Can Apt No:7/1 ANKARA Dernek Kodu 06 141 169 Başkent VD 3220929794
06460 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.