Arapgir'de Esnaflar Buluştu

15 Haziran 2022 10:56 Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği 347

Dünya Esnaf sanatkarlar Derneği'nin Ahi Enstitüsü ile birlikte içişleri Bakanlığı sivil toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirdiği "Anadolu'nun ahisiyiz üreten Türkiye'nin hizmetindeyiz" projesinin son buluşması Malatya'nın Arapgir ilçesinde gerçekleştirildi.

 Arapgir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşmaya esnaf ve sanatkarlar  projesinde yer alan filmine konu edilen " Tahta Çiviyle Ayakkabı yapan 3. Nesil Ayakkabı Ustası" Hakan Erol ve  belediye yöneticileri katıldı.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Ahi Enstitüsü başkanı gazeteci yazar Fehmi Çalmuk  yaptığı konuşmada ipek yolu yolu üzerinde bulunan ahi kenti Arapgir'de bulunmanın mutluluğunu yaşadığını, nereye baksan, nereye el atsan buram buram tarih ile karşılaştığını söyledi

. "Tahta çiviyle ayakkabı yapan usta"  belgeselini çekerken  çok mutlu olduğunu belirten Çalmuk unutulmaya yüz tutmuş, geleneksel el sanatları içinde Türkiye'de tahta çiviyle ayakkabı yapan usta sayısının bir elin parmağını bile geçmediğini kaydetti.

 Yalova'da yapılan buluşmanın ikincisinin bağ bozumu ile birlikte  Arapgir'de tekrarlanacağını da ekledi.

Toplantıda tahta çiviyle ayakkabı yapan usta Erol Hakan da  yaptığı konuşmada katılımcılara teşekkür etti.

Toplantısının sonunda  Başkanımız Fehmi Çalmuk, Erol Hakan'a iznik çinisi tabak hediye etti. 

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Yukarı Öveçler Mah.1315 Cad. Can Apt No:7/1 ANKARA Dernek Kodu 06 141 169 Başkent VD 3220929794
06460 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.