Dünya Esnaf Ve Sanatkarlar Derneği Ahilik Yolunda

30 Ağustos 2021 10:48 Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği 213

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği’ne bağlı Ahi Enstitüsü ile İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteğiyle gerçekleştirilen “ANADOLU’NUN AHİSİYİZ, DÖRT BİR KOLDAN TÜRKİYE’YİZ” Projesi kapsamında ilk durağımız olan Muğla Fethiye ilçesinde bulunan yeşilüzümlü Köyünde yapılan çekimlere ilişkin ilk tanıtım videosu yayınlandı.

Anadolumuzun bir çok bölgesinde unutulmaya yüz tutmuş çok sayıda meslek gün yüzüne çıkmak için sırasını bekliyor. Dünya Esnaf Ve Sanatkarlar Derneği Muğla’dan Artvin’e , Hakkari’den Edirne’ye bir yolda ahilik kültürünü canlandırma çalışmalarına devam ediyor.

Anadolu’nun Ahisiyiz  Dört Bir Koldan Türkiye’yiz Sloganıyla yola çıkan Dünya Esnaf Ve Sanatkarlar Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan yeşilüzümlü köyünde yapılan çekimlerde dastar sanatının inceliklerini ortaya çıkardı.

Dastar sanatını sürdüren  Yadigar Özdeş ve Macit Özdeş ikilisinin yanı sıra  Fethiye Esnaf odasının başkanı Mehmet Soy Demir’in  bulunduğu tanıtım videosu yayınlandı.

Detaylar Videomuzda..

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Yukarı Öveçler Mah.1315 Cad. Can Apt No:7/1 ANKARA Dernek Kodu 06 141 169 Başkent VD 3220929794
06460 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.