Eskişehir Tanıtım Filmimiz Yayınlandı

03 Şubat 2023 11:22 Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği 621

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği, Ahi Enstitüsü’nün, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüyle birlikte yürüttüğü ‘Kadın Erkek Ahi’nin Hedefi Türkiye’nin Birliği Üretim, İstihdam Seferberliği’ projesi kapsamında, Eskişehir'deydik. Yapılan görüşmelerle ilgili fragman videomuz yayınlandı.

‘Kadın Erkek Ahi’nin Hedefi Türkiye’nin Birliği Üretim, İstihdam Seferberliği’ projesi için Eskişehir ziyaretinde bulunan Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği ve Ahi Enstitüsü,yapılan görüşmelerle ilgili fragman videmuz yayınladı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanıyla görüşüldü

Yapılan görüşmeler kapsamında başta Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ekrem Birsen'le yapılan görüşmede projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirme yapıldı, esnafın sıkıntılarının da ele alındı.

Eskişehir'in meşhur lezzeti çibörek yapımını Kırım Tatar'ı olan Hakan Tatar tarihsel süreciyle anlattı.

Dünyada bir tek Eskişehir'den çıkan Lületaşının tarihsel sürecini, önemini ve takı yapımı esnasında yaşanılan süreçleri Eskişehir Saatçiler Odası Başkanı Sema Ersoy anlattı.

Yine Eskişehir'in simgelerinden olan Met Helvasının Eskişehir için önemini ve isminin nereden geldiğini Fikret Karayel'le konuştuk.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Yukarı Öveçler Mah.1315 Cad. Can Apt No:7/1 ANKARA Dernek Kodu 06 141 169 Başkent VD 3220929794
06460 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.