Esnaflar Yalova'da Buluşuyor

26 Mayıs 2022 23:09 Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği 205

Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği Ahi Enstitüsü'nün İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü Anadolu'nun ahisiyiz Üreten Türkiye'nin Hizmetindeyiz projesinde yer alan Türkiye'nin Üreten Ustaları'nın ilk buluşması Yalova'da yapılıyor.

Biri tahta çivi ile ayakkabı üreten Arapgirli yarım asırlık Usta Erol Hakan Diğeri ise yılların baklava ustası iken Yalova sütlüsü tatlısıyla Yalova'nın marka değerini sağlayan Ömer Hamurcu... İki usta da dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği'nin Anadolu'nun ahisiyiz üreten Türkiye'nin hizmetindeyiz projesi kapsamında Yalova'da buluşuyor.
Yalova  valiliğinin himayesi ile organize edilen esnaf buluşması 27 Mayıs cuma günü Yalova'da yapılacak Yalova Valisi Muammer Erol'un katılacağı toplantıda Malatya'nın Arapgir ilçesinin belediye başkanı Haluk Cömertoğlu da bir konuşma yapacak.

Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği Onursal Başkanı Erol Korkut'un açılış konuşmasıyla başlayacak programda projeye konu olan iki Usta ya yönelik çekilen belgesellerin sunumu yapılacak toplantıda Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği Ahi Enstitüsü başkanı gazeteci yazar Fehmi Çalmuk da " insan ve insana dair hikayeler" başlığıyla bir Sinevizyon sunumu yapacak. 

Yalova Valisi Muammer Erol beraberinde Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve Arapgirli esnaf sanatkarlarla birlikte Altınova Belediyesi'nin etkinliğine katıldı.

 

Ayakkabı ustası Erol Hakan beraberinde Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü  Şeref Tali ve dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği Ahi Enstitüsü başkanı Fehmi Çalmuk ile beraber Yalova yeni Malatyalılar dayanışma ve kültür Derneğini ziyaret etti.

Arapgir heyeti gün içinde aralarında yürüyen köşkün de bulunduğu Yalova'nın turizm açısından önemli yerlerinide ziyaret etti.

İkinci Buluşma Tokat'ta

Tokat ve Siirt valiliklerinin himayesinde 2'nci toplantı ise Tokat'ta gerçekleştirilecek. Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi Çankaya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan  toplantıda geleneksel Siirt el dokuma battaniyesi ustası Emrullah Alakaşlı ile Tokat'ın geleneksel yazmacılık sanatını yaşatan  Ahmet Turan Yaşi'nin mini belgeselleri gösterilecek.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Yukarı Öveçler Mah.1315 Cad. Can Apt No:7/1 ANKARA Dernek Kodu 06 141 169 Başkent VD 3220929794
06460 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.