Hakkari Şemdinli'den Selam Var

10 Eylül 2021 14:56 Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği 1034

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde otuz yılı aşkındır mobilyacılık yapan Halis Atabak, “Anadolu’nun Ahisiyiz 4 Bir Koldan Türkiye’yiz” projesine destek vererek Edirne esnafına selam söyledi.


İçerisinde Ahi Enstitüsü’nü barındıran  Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneğimizin İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün (protokol No 2021-M-090) “Anadolu’nun Ahisiyiz 4 Bir Koldan Türkiye’yiz” isimli projesinin 1. Etabı'nın  3’üncü durağı  Hakkari oldu.
Şemdinli’de 1989 yılından bu yana amcasının yanında çırak olarak mesleğe başlayan  Halis Atabak, amcasından aldığı  bayrağı abisi ile birlikte işlettiği mobilya atölyesinde sürdürüyor.
Çıraklık eğitimi ve ustalık  sertifikasının yanında  hiçbir eğitim almadığını belirten Halis Atabak, yaptığı mobilyaların dizayn çizimlerini de kendisi yapıyor. Hammadde fiyatlarının aşırı artmasından dolayı zamların  tüketiciye olumsuz yansıdığını belirten Halis Atabak bu durumun işlerini zorlaştırdığını da kaydetti.
Hakkari Valiliği tarafından 2021 yılının ahisi seçilen Halis Atabak, yaşadığı zorlukları anlattı. Projede  Hakkari’ye ve kendisine yer verildiği için teşekkür eden  Atabak Edirne esnaflarına da selamlarını söyledi.  
Hakkari Ticaret ve Esnaf Odası'dan Tam Destek
Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası'nın yanı sıra  Hakkari Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı ile Şemdinli Esnaf Odası Başkanlığı'nı yürüten Muhammer Tekin, Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'nin Projesinde Hakkari'ye yer verildiği için büyük mutluluk duyduğunu belirterek "Edirne ile Hakkari arasında proje ile bu nedenle bağ kurulması bizleri heyecanlandırdı." dedi

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Yukarı Öveçler Mah.1315 Cad. Can Apt No:7/1 ANKARA Dernek Kodu 06 141 169 Başkent VD 3220929794
06460 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.