Yalova Esnafından Malatya Arapgir Esnafına Selam Var

20 Nisan 2022 17:10 Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği 479

Bünyesinde Ahi Enstitüsü’nü barındıran Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneğimizin “Anadolu’nun Ahisiyiz, Üreten Türkiye’nin Hizmetindeyiz” projesi kapsamında Yalova ile Malatya- Arapgir esnaflarını buluşturuyoruz. Bu kapsamda Yalova’dan Malatya Arapgir’den esnaf ve sanatkarlarına selam var.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile işbirliği ile derneğimizin  “Anadolu’nun Ahisiyiz, Üreten Türkiye’nin Hizmetindeyiz” projesine Yalova  esnafından büyük destek geldi.

Yalova Sütlüsü'nün konu  edindiği  çekimlerde  tatlıyı ilk kez Yalova ile buluşturan  baklava ustası Ömer Koyuncu ile belgesel çekildi. Belgeselin çekimiyle birlikte sırasıyla,Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necati Erbul  Yalova Geceleri Kolonyaları sahibi  Arzu İnan Dilsizoğlu, Yalova folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Özer Koyuncu, Koray Erten Sabuncu Baba sahibi Koray Erten, Solo Plant İşletmecisi Çağlar Tuğtekin ile çekimler yapılarak  kampanyaya destek mesajları alındı.

projede Yalova ilimizde eşleşen Malatya ilimizde  Arapgir ilçesinde ağaç çivi ile ayakkabı üreten Erol Hakan ile çekimler gerçekleştirilmiştir.

Arapgir Belediyesi’ninde desteklediği projede; Arapgir Belediye Başkanı Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı, Malatya Ayakkabıcı Odası Başkanı, Kalaycı ustası, demirci ustası, Arapgir postası, Domascus çeliği ustası, Mes ustası ile çekimler yapılmış proje hakkında görüşleri alınmıştır.

Anadolu’nun Ahisiyiz, Üreten Türkiye’nin Hizmetindeyiz Yalova-Malatya Esnafları Buluşuyor” başlığı, Arapgir’li esnaf sanatkarımız Erol Hakan ve beraberindekilerin ve katılımı ile ilk toplantının ilki Mayıs ayında Yalova’da yapılacak daha sonra bu toplantının ikincisi Arapgir'de gerçekleştirilecek.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Yukarı Öveçler Mah.1315 Cad. Can Apt No:7/1 ANKARA Dernek Kodu 06 141 169 Başkent VD 3220929794
06460 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.