Yusufeli Esnafı Projemize Tam Destek Verdi

23 Ekim 2021 14:08 Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği 309

Artvin Yusufeli'nin ünlü bıçak ustası Muzaffer Tunç  belgeseli şehrin önde gelen esnaf ve sanatkarların katıldığı bir toplantıyla tanıtıldı.

Bünyesinde Ahi Enstitüsü'nü barındıran Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği'nin İçişleri
Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü "Anadolu'nun ahisiyiz Dört bir koldan Türkiye'yiz " projesine konu olan  Artvin Yusufeli'nin ünlü bıçak ustası Muzaffer Tunç  belgeseli şehrin önde gelen esnaf ve sanatkarların katıldığı bir toplantıyla tanıtıldı.

Yusufeli Belediyesi'nin de desteklediği projenin tanıtım toplantısında Muzaffer Tunç'un konu edildiği "Yusufeli'nin bıçak ustası " belgeseli ile Muğla'nın Fethiye ilçesi yeşil üzümlü köyünde 50 yıldır dokumacılığı yapan Yadigar özdeş'in dastar ustası isimli belgeseli esnaf ve sanatkara gösterildi.

Yusufeli Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Toprak,
 Yusufeli Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi başkanı Ali Özalp, dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği Ahi Enstitüsü başkanı gazeteci-yazar Fehmi Çalmuk ve çok sayıda esnaf sanatkar izlediği programda Ayrıca Moğolistan başta olmak üzere Moğolistan ,Kazakistan, Kırgızistan ,Özbekistan ,Türkmenistan ve Azerbaycan'ı esnaf ve sanatkarları konu alan insan hikayeleri isimli bir sunumda yapıldı.


Programda konuşma yapan Yusufeli Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Toprak Yusufeli Belediyesi olarak projenin katılımcılarından biri olmaktan gurur duyduklarını bu suretle yusufelili esnaf ve sanatkarın Türkiye'ye ve dünyaya tanıtıldığını belirtti.
Bıçak ustası Muzaffer Tunç Fethiye'nin yeşil üzümlü köyüne giderek dastar ustası Yadigar  özdeşi atölyesinde ziyaret ettiğini bu gecenin kendisine Ticaret ve pazarlama konusunda çok katkı sağladığını Bu nedenle Yusufeli Belediyesi başta olmak üzere dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'ne teşekkür ettiğini söyledi.
Program sonunda
Yusufeli Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi başkanı Ali Özalp
Bıçak ustası Muzaffer Tunç'a çini işlemeli bir tabak hediye ederken Yusufeli Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Toprak ise gazeteci-yazar Fehmi Çalmuk'a insan hikayeleri isimli konferans vermesinden dolayı bir plaket hediye etti.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Yukarı Öveçler Mah.1315 Cad. Can Apt No:7/1 ANKARA Dernek Kodu 06 141 169 Başkent VD 3220929794
06460 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.