Siirt Toplantısında Esnaflar Buluştu

15 Haziran 2022 10:01 Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği 366

Dünya Esnaf  ve Sanatkarlar Derneği'nin Ahi Enstitüsü ile birlikte içişleri Bakanlığı sivil toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirdiği Anadolu'nun ahisiyiz üreten Türkiye'nin hizmetindeyiz projesinin 3. buluşması Siirt'te gerçekleştirildi

Siirt  Ticaret ve Sanayi Odası'nın ev sahipliğinde  gerçekleştirilen buluşmaya Siirt il Ticaret Müdürü Ramazan Bozkurt,  Siirt Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Cemal Koyuncu, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yardımcısı Abdülkadir Demirhan  Siirt Esnaf ve Sanatkarlar Kredi çve Kefalet Kooperatifler Başkanı Nihat Tav  ve Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Ahi Enstitüsü başkanı gazeteci yazar Fehmi Çalmuk ile çok sayıda Esnaf Odası başkanı ve yönetim kurulu üyesi katıldı.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Ahi Enstitüsü başkanı gazeteci yazar Fehmi Çalmuk yaptığı konuşmada kadim tarihi kent Siirt'te unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarından birisi olan Siirt Battaniyesi dokumacılığının mini belgeselinin hazırlandığını proje içeresinde belgeselin "ilmek ilmek tiftik Siirt Battaniyesi"  ismiyle yayımlandığını söyledi. Çalmuk, Siirt'in tanıtılması amacıyla yaptıkları çalışmada Siirt Valiliği'ne katkılarından dolayı teşekkür etti. 

Siirt  il Ticaret Müdürü Ramazan Bozkurt, projede yer almaktan ve desteklemeden mutluluk duyduklarını belirterek "Her zaman esnaf ve sanatkarımızın yanında olduğumuzu bilinmesini isterim."  dedi.

Toplantıda proje kapsamında Tokat ve Siirt'te çekilen proje tanıtım videoları ve mini belgeseller katılımcılara izletildi. 

Toplantı sonunda  Siirt Ticaret İl Müdürü Ramazan  Bozkurt, üzerinde Türk bayrağı işlemeli  Siirt  dokumasını başkanımız Fehmi Çalmuk'a hediye etti. 

 

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Yukarı Öveçler Mah.1315 Cad. Can Apt No:7/1 ANKARA Dernek Kodu 06 141 169 Başkent VD 3220929794
06460 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.