Yeni Projemiz Start Aldı

31 Ağustos 2022 13:57 Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği 280

Kadın Erkek Ahinin Hedefi Türkiye'nin Birliği Üretim, İstihdam Seferberliği projesi başladı.

içişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile birlikte Kadın Erkek Ahinin Hedefi Türkiye'nin Birliği Üretim, İstihdam Seferberliği" projemiz başladı.

Altı ay sürecek  proje şu hususları amaçlıyor:

Türkiye’nin  bölünmez bütünlüğü, birliğinin sağlanmasında esnaf ve sanatkarları “Ahi” üst başlığında üstlendiği toplumsal  fonksiyonuna vurgu yapabilmek; bu aşamada kadın esnaflar önceliği başta olmak üzere ahilerin bu hedefini öncelemektedir.

Bu nedenle Türkiye’nin Birliği üst başlığında birlikte yaşama kültürü, toplum huzuru ve barışını bozmaya yönelik geçici koruma statüsünde sığınmacılar üzerinde yapılmaya çalışılan algı yönetimin bertaraf edilmesine yönelik esnaf ve sanatkarın hayati rolüne dikkat çekilmek istenmektedir. Gerek geçici koruma statüdeki sığınmacılık sürecinde ve gerekse geçici koruma statüsünde sığınmacı iken Türk vatandaşlığına geçen vatandaşlarımızın da Türkiye’nin Birliğinin korunmasına katkısı, üretime aktif katılımları ile istihdama yönelik çalışmalarının kamuoyu ile paylaşılması öngörülmektedir. Bu örneklerin gerek hazırlanacak belgeseller ile gerekse çevrimiçi veya paneller ile taraflarca ortaya konması planlanmaktadır.

Diğer bir yanda Türkiye Cumhuriyet’i vatanın birliğine ve bölünmez bütünlüğüne karşı terör örgütleriyle amansız bir mücadele vermektedir. Özellikle yoğunluklu bir şekilde terör ile mücadelenin yaşadığı  kentlerimizde bulunan esnaf ve sanatkarlarımızın bu mücadelede diğer kentlerimize yaşayan esnaf ve sanatkarlara örnek teşkil edecek görüşleri ve mesajlarının kamuoyunda paylaşılması çok önemli olacaktır. 

-Türkiye’de Üretimin Arttırılmasında Esnaf ve Sanatkarlık Yapan Geçici Koruma Statüsündeki Sığınmacıların Rolü
-Esnaf ve Sanatkarların İstihdamı Açısından Sosyal Güvenlik Politikalarında Yeni Açılımlar
-Kadın Esnaf ve Sanatkarların Üretim ve İstihdamdaki Rolü
-Türkiye’nin Birlik ve Bütünlüğünün Korunmasında Esnaf ve Sanatkarların Toplumsal Katkısı 
 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Yukarı Öveçler Mah.1315 Cad. Can Apt No:7/1 ANKARA Dernek Kodu 06 141 169 Başkent VD 3220929794
06460 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.